Każdej działalności ekonomicznej powinien towarzyszyć wzgląd na społeczne i środowiskowe konsekwencje działań. Ich ignorowanie jest źródłem kryzysów zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym.
Manifest Ekonomii Społecznej

VIII OSES
aktualizacja: 30.06.2014
Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej odbyły się 23–24 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Głównym motywem dwudniowej konferencji była praca, jej wartość, znaczenie, związki z sektorem ekonomii społecznej.

Program konferencji >

Materiały pokonferencyjne >

Relacje wideo >

Galeria foto z konferencji >

Paneliści i panelistki >

Artykuły kontekstowe >

Relacja Twitter (#oses2014) >

Informacje logistyczne >

 

Tegoroczny OSES zorganizowały Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. W ramach poszczególnych sesji dyskutowane byłyaspekty zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej (w tym szczególnie zatrudnienia osób z grup wykluczonych) i wartości pracy w procesie inkluzji społecznej. Sesje tematycznie podzielone zostały na wątki: Polityka, Praktyka, Wizja.

KOMENTARZE (3) / DODAJ KOMENTARZ

~ja / 17.10.2014, 09:57

głoszenie
do tej pory nie otrzymałam informacji, co z moim zgłoszeniem

~haha / 04.07.2014, 09:15

świetnie
czekam na pełen program!

~Andrzej Gillner, GCOP Gliwice / 01.07.2014, 09:35

Są pieniądze na OSES? Czemu nie ma dla inwalidów?
Przygotowując OSES nie powinno się pominąć tematu poruszonego w artykule "Powolna agonia spółdzielni inwalidów" (autor MARTA GRZYMKOWSKA aktualizacja: 26.06.2014), zaproszenie przedstawicieli tych ostatnich do omówienia problemu to moralny obowiązek organizatorów. A tak przy okazji: Zwyczajowo redakcja serwisu ekonomiaspołeczna.pl przesuwa informacje w miarę jak pojawiają się nowe, jednak przy artykule dot. agonii spółdzielni stało się inaczej - dziwnym trafem zniknął ze strony głównej i powędrował w zakamarki portalu. Temat jest trudny: ostatnie lata zamiast koncentrować się na ratowaniu podmiotów ekonomii społecznej, prowadzą do jej niszczenia. Tysiące likwidowanych miejsc pracy w spółdzielniach inwalidów mówią, wręcz krzyczą o pomstę do nieba. Czy szanowna Redakcja Portalu tego nie widzi? Nie poczuwa się odpowiedzialności za sprawę, przecież naszą! A może widzi ale nie chce zauważyć? Państwo Redaktorzy, dlaczego wymowny, ważny materiał chowacie pod dywan? Czy we wrześniu przy okazji OSES'u dziesiątki tysięcy złotych zostaną wydane na hotele, smycze, uroczyste kolacje i co tam jeszcze, a następne spółdzielnie inwalidów zostaną zamknięte, bo braknie im na dopięcie budżetu? Kto o tym decyduje? Stała Konferencja Ekonomii Społecznej jest świadoma jak społeczny pieniądz służy społecznym interesom? Dlaczego członkowie Komisji nie wszczynają akcji ratunkowej? Przecież jeszcze nie wszystkie spółdzielnie inwalidów padły! Cała Polska patrzy na dramat tysięcy osób w likwidowanych spółdzielniach inwalidów a tu ciągnąca się pseudodysputa na temat KPRES i tworzenia nowych miejsc pracy w spółdzielniach socjalnych (niewydolnych, i wymagających stałej opieki OWESów). S.inwalidów wykończymy brakiem elementarnej pomocy a potem będziemy zakładać s.socjalne i pompować wsparcie pomostowe. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Departament Pożytku ma nad tym kontrolę? Pan Minister jest tego świadomy? Odwiedzi OSES z dobrym słowem? Będzie bronił KPRESu przed Radą Ministrów? – mam nadzieję, że nie!