Aktywne formy pomocy zamiast pasywnych, współodpowiedzialność zamiast roszczeń i uzależnienia od pomocy, mobilizacja obywatelska w miejsce rozbudowy systemu biurokratycznego.
Manifest Ekonomii Społecznej

Atlas dobrych praktyk inkluzji społecznej i zawodowej
Rok wydania: 2011
Słowa kluczowe: INKLUZJA SPOŁECZNA | MIKROFINANSE | DOBRE PRAKTYKI | EUROPA | EKOLOGIA | ROZWÓJ LOKALNY | MIESZKANIA | SYSTEM WSPARCIA
Atlas dobrych praktyk inkluzji społecznej i zawodowej zawiera obszerne omówienie ram prawnych inkluzji zawodowej w Europie oraz kilkadziesiąt opisów dobrych praktyk z kilkunastu krajów Europy.
W pierwszej części Atlasu omówione są rozwiązania systemowe w Polsce i Europie dotyczące inkluzji społecznej i zawodowej. Omówiono dokładnie rozwiązania prawne i organizacyjne oraz finansowanie reintegracji zawodowej i społecznej m.in. w Belgii, Francji i Włoszech. Część tę kończy lista z przykładami instytucji wspierających działania na rzecz inkuluzji społecznej, głównie we Francji. Omówione instytucje zajmują się głównie udzielaniem mikropożyczek i związanych z nimi wsparcia merytorycznego i biznesowego oraz inwestycjami społecznymi.
W drugiej częśći publikacji omówiono kilkadziesiąt przykładów przedsiębiorstw społecznych zajmujących się inkluzją zawodową i społeczną, dzieląc je na branże takie jak recykling-środowisko-energia-natura, rozwój lokalny-rewitalizacja, usługi-innowacje, rozwiązania organizacyjne-sieci-szkolenia.
Wśród opisanych dobrych praktyk jest kilka polskich przedsiębiorstw społecznych.
Wydawcą polskiej wersji publikacji (dostępne są również wersja angielska, francuska i hiszpańska) jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zaś pomysłodawcą i zleceniodawcą całego przedsięwzięcia – FEBEA, Europejski Związek Banków Etycznych i Alternatywnych.
 
 
KOMENTARZE (2) / DODAJ KOMENTARZ

cibor Krzysztof Cibor / 28.02.2013, 12:49

Już powinno być ok
Bardzo przepraszamy za trudności, już powinno być OK

~K.Musiatowicz / 22.02.2013, 12:46

Proszę poprawić możliwość pobierania - nie można pobrać pliku
Po przejściu do Tweetera nie można pobrać pliku - strona nie została znaleziona

PATRONATY I WSPÓŁPRACA