Każdej działalności ekonomicznej powinien towarzyszyć wzgląd na społeczne i środowiskowe konsekwencje działań. Ich ignorowanie jest źródłem kryzysów zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym.
Manifest Ekonomii Społecznej

Pakt na rzecz ekonomii społecznej w modernizacji polskiego modelu społecznego 2030 - projekt
Autor: PRACA ZBIOROWA
Rok wydania: 2009
Słowa kluczowe: ADMINISTRACJA PUBLICZNA | PRAWO | POLITYKA SPOŁECZNA | STRATEGIE | OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA EKONOMII SPOŁECZNEJ
Projekt Paktu na rzecz ekonomii społecznej zawierającego zobowiązania, jakich miały podjąć się strona publiczna i społeczna w celu rozwoju sektora ekonomii społecznej w Polsce.

W październiku 2009 roku, podczas Ogólnopolskich Spotkań Ekonomii Społecznej przedstawiono propozycję Paktu na rzecz ekonomii społecznej w modernizacji polskiego modelu społecznego 2030. Pakt miał zawierać wizję rozwoju i wsparcia sektora oraz podkreślał znaczenie ekonomii społecznej dla polskiej polityki społecznej w długoterminowej perspektywie. Pakt na rzecz ekonomii społecznej nie został podpisany, część jego zapisów została zrealizowana, część straciła na aktualności. Przedstawiamy dokument, jako świadectwo sposobu myślenia o ekonomii społecznej w Polsce.

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ

PATRONATY I WSPÓŁPRACA