Ekonomia społeczna nie zmusza do wyboru między wolnością a solidarnością. W istocie wskazuje na to, że prawdziwa solidarność bierze się właśnie z wolności, i jako taka nie da się zadekretować.
Manifest Ekonomii Społecznej

Ekonomia społeczna - poradnik prawny
aktualizacja: 29.06.2011
Oddajemy w Państwa ręce Poradnik Prawny Ekonomii Społecznej przygotowany przez ekspertki Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Poradnik można czytać w całości (czytaj >) lub przejść od razu do interesujących Państwa opisów form prawnych przedsiębiorstw społecznych albo aspektów prowadzenia działalności społecznej z wykorzystaniem elementów ekonomicznych (klikając w linki poniżej).

Aspekty prawne

formy prawne

W naszym poradniku staramy się przedstawić Państwu różne możliwości prawne prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego. Mamy nadzieję, że ułatwi on Państwu wybór odpowiedniej formy prawnej do planowanego przez Państwa przedsięwzięcia i rozjaśni wątpliwości. Staraliśmy się pokazać poszczególne istniejące i praktykowane w Polsce formy prawne przez pryzmat najważniejszych naszym zdaniem aspektów - jak założyć przedsiębiorstwo, skąd pozyskać środki na jego założenie, jakie są ograniczenia i uwarunkowania w prowadzeniu działalności gospodarczej, jaka jest struktura organizacyjna, sposób zarządzania, odpowiedzialność członków i możliwości dystrybucji zysku.

Zachęcamy do korzystania oraz dystrybuowania Poradnika (szczegółowe informacje na temat możliwości przedruku znajdują się tutaj >).

Jeśli znajdą Państwo jakieś błędy czy nieścisłości w naszym poradniku - prosimy o kontakt. Zachęcamy również do zgłaszania ew. propozycji, jak można by poszerzyć tematykę tego tekstu.

Pozdrawiamy

redakcja ekonomiaspoleczna.pl