W świecie rynku opartego na często na anonimowym systemie transakcji i przepływu kapitału, wzajemność i zaufanie mogą tworzyć elementy rynkowej przewagi.
Manifest Ekonomii Społecznej

Sami wybierzmy najlepsze przedsiębiorstwo społeczne!
REDAKCJA PORTALU EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 09.11.2012
Jeszcze tylko przez tydzień można głosować w plebiscycie publiczności na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Plebiscyt zorganizowany jest w ramach drugiej edycji konkursu na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne, pierwszej tego typu imprezy o zasięgu ogólnopolskim.

Zapraszamy do głosowania w konkursie!

Internauci mogą wybierać spośród dziesięciu finalistów konkursu, których listę prezentujemy poniżej (na stronie konkurs-es.pl można przeczytać krótkie charakterystyki wszystkich finalistów).

Finalistów, z grona kilkudziesięciu zgłoszonych spółdzielni, spółek i innych podmiotów ekonomii społecznej wybrali eksperci. Jak czytamy na stronach konkursu: „Ważnym dla rozwoju przedsiębiorczości społecznej jest zrozumienie zasad, którymi rządzi rynek. Coraz częściej konsumenci deklarują chęć korzystania z produktów i usług oferowanych przez podmioty ekonomii społecznej. Żeby wykorzystać pojawiające się szanse przedsiębiorstwa społeczne powinny przedstawić wysokiej jakości ofertę”. Dlatego eksperci dokładnie zbadali zarówno społeczne jak i ekonomiczne walory zgłoszonych podmiotów.

W zeszłym roku nagrodę w kategorii głównej otrzymała Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat” Bombki (więcej >) zaś najlepszym przedsiębiorstwem społecznym według internautów okazało się Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki” (więcej >).

Poza nagrodą publiczności na przedsiębiorców czeka nagroda w kategorii Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku, nagroda w kategorii Pomysł na Rozwój oraz nagrody doradcze. Pula nagród finansowych drugiej edycji konkursu wynosi 100 tys. zł.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach projektu Zintegrowany System Wsparcia Ekonomii Społecznej. Patronem merytorycznym konkursu jest Stała Konferencja Ekonomii Społecznej, partnerami strategicznymi Fundacja Credit Cooperatif i Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, fundatorem nagrody Pomysł na Rozwój – Fundacja BGŻ. Partnerami konkursu jest również firma PwC oraz odpowiedzialnybiznes.pl.

Finaliści w kategorii „Przedsiębiorstwo Społeczne Roku”:

1. Spółdzielnia Socjalna „Alexis” >

2. Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria" i SCE "Flandria" Spółdzielnia Europejska z o.o. >

3. Spółdzielnia Socjalna „Kreatywni” >

4. Stowarzyszenie na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych "Niebieski Parasol" >

5. Spółdzielnia Socjalna "Patron" >

6. Strzelecka Spółdzielnia Socjalna >

7. Spółdzielnia Socjalna "Warszawa" >

Finaliści w kategorii „Pomysł na Rozwój”:

1. Spółdzielnia Socjalna "Inicjatywa" >

2. Spółdzielnia Socjalna "Rybka" >

3. Wąbrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski >

Zapraszamy do głosowania w konkursie!

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ