Sam rynek nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy współczesności. Jego działaniu musi towarzyszyć roztropna regulacja ze strony państwa oraz dopełniające je formy aktywności w ramach samoorganizującego się społeczeństwa.
Manifest Ekonomii Społecznej

aktualizacja: 30.11.2010
Aby ekonomia społeczna mogła się prężnie rozwijać niezbędne jest tworzenie trwałej i kompetentnej infrastruktury wsparcia. Informacje na ten temat prezentujemy poniżej.

W całej Polsce funkcjonują ośrodki wsparcia ekonomii społecznej, które mają za zadanie pomagać w tworzeniu i rozwijaniu podmiotów ekonomii społecznej (głównie spółdzielni i organizacji pozarządowych prowadzących działalność gospodarczą). Zgodnie z zapisami KPRES oraz regionalnych planów rozwoju i regionalnych programów operacyjnych OWESy pełnią ważną rolę we wzmacnianiu sektora. Aby ich praca była jak najbardziej efektywna, stworzony został system akredytacji OWES - tylko akredytowane podmioty zyskają finansowanie ze środków publicznych.

Baza Ośrodków Wsparcia ES w Polsce

Akredytacja OWESów (AKSES)

Baza akredytowanych Ośrodków Wsparcia ES

 

Chcesz założyć przedsiębiorstwo społeczne? Jesteś przedsiębiorcą społecznym i poszukujesz szkoleń, konsultacji, pomocy w otrzymaniu środków na rozwój? Masz pomysł na rozwój lokalnych inicjatyw społecznych i nie wiesz, jak go zrealizować? Zobacz kto i gdzie może Ci pomóc!
 

Źródło: Zintegrowany System Wsparcia Ekonomii Społecznej
NOWY KOMENTARZ
tytuł komentarza
treść komentarza
podpis

PATRONATY I WSPÓŁPRACA