Przedsiębiorczość nie polega bynajmniej na pogoni za zyskiem, ale na skłonności i umiejętności do aktywnego odnoszenie się do otaczającej rzeczywistości, orientacji na skuteczne pokonywanie wyzwań w oparciu o dostępne zasoby.
Manifest Ekonomii Społecznej

Przedsiębiorstwo Społeczne Fundacji „Być Razem”
REDAKCJA EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 12.04.2011
Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” od początku mieli świadomość, że znalezienie pracy osobom bezrobotnym i bezdomnym jest podstawowym warunkiem przywrócenia im godnego życia. Założyli więc Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, która uruchomiła i prowadzi przedsiębiorstwo społeczne. Tutaj osoby zagrożone wykluczeniem znalazły zatrudnienie w stolarni, ślusarni, kuchni i pralni. Polecamy opis działalności przedsiębiorstwa społecznego z kolejnej edycji Atlasu Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej przygotowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Działalność:
Prowadzenie przedsiębiorstwa społecznego w celu stworzenia miejsc pracy dla osób z obszaru wykluczenia społecznego, głównie bezrobotnych, niepełnosprawnych, bezdomnych.

Pobierz plik z opisem dobrej praktyki (PDF 1,3 MB)>

Przejdź do spisu treści Atlasu Dobrych Praktyk 2010>

KOMENTARZE (1) / DODAJ KOMENTARZ

~Marek / 11.05.2011, 01:14

Widziałem
Byłem na wizycie studyjnej w Być Razem. To niezwykłe i imponujące przedsięwzięcie. Myślę, że obie organizacje mają sporo szczęścia do ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i ogromną pasją współtworzą to konsorcjum - bo chyba tak należałoby mówić.

PATRONATY I WSPÓŁPRACA