Ekonomia społeczna zawiera elementy ważne dla wielu tradycji: lewicowych, prawicowych, konserwatywnych, liberalnych, socjaldemokratycznych, republikańskich, komunitariańskich, katolickiej nauki społecznej...
Manifest Ekonomii Społecznej

Przykłady skutecznych partnerstw
aktualizacja: 10.01.2011
"Dla niektórych biznes to wróg ideologiczny, kapitaliści, kierujący się wyłącznie ślepą żądzą zysku, nie zważając na ludzi ani na środowisko. Dla innych, sektor prywatny jest światem nieznanym, z którym rzadko się spotykają i o którym rzadko myślą. A dla bardzo niewielu, dla pragmatycznej i oportunistycznej mniejszości przedsiębiorstw społecznych, firmy prywatne są potencjalnymi bądź aktualnymi partnerami w interesach. Patrząc z drugiej strony, prywatny biznes najczęściej reaguje na obywateli świata non–profit brakiem zainteresowania, niezrozumieniem oraz protekcjonalnością. Jest kilka takich firm, które widzą tu okazję do zrobienia dobrego interesu i stają się gorącymi zwolennikami przedsiębiorczości społecznej, dając sobie jednocześnie możliwość zrobienia czegoś dobrego i zrobienia tego dobrze."

Fragment książki „Nie ma biznesu nad biznes społeczny”, Liama Blacka (byłego szefa wykonawczego FRC Group) działającego obecnie w Fifteen Foundation oraz Jeremiego Nicholasa konsultanta i współzałożyciela Cat’s Pyjamas)


Prezentujemy wybrane przykłady polskich, skutecznych partnerstw firm prywatnych i przedsiębiorstw społecznych:

 

 

Przygotowane na podstawie podręcznika Ekonomia społeczna i biznes - partnerstwo sukcesu pod red. Beaty Juraszek-Kopacz, Dariusza Piekuta. Podręcznik dostępny w Bibliotece portalu.

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ

PATRONATY I WSPÓŁPRACA