Nie zawsze koszty oznaczają po prostu cenę, a korzyści nie muszą oznaczać wyłącznie bezpośredniej realizacji podstawowego celu, ale być może większej ich liczby, w tym celów społecznych – ważnych dla lokalnej społeczności.
Manifest Ekonomii Społecznej

Dobre praktyki przedsiębiorczości społecznej
aktualizacja: 09.11.2011

Ekonomię społeczną tworzą ludzie, którzy angażują się w nietypowe przedsięwzięcia, przecierają nowe szlaki i wyszukują nisze dla swoich działań. To ciężka praca, pełna wzlotów i upadków, ale ciekawych historii zakończonych sukcesem jest całkiem sporo!

Zapraszamy do czerpania inspiracji ze gromadzonych przez nas opisów dobrych praktyk przedsiębiorczości społecznej zarówno z Polski, Europy jak i Stanów Zjednoczonych.

Przede wszystkim polecamy Atlas Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej. To zbiór analiz merytorycznych i finansowych wybranych przedsiębiorstw społecznych. Materiał zbierany był do 2011 r. i może być niezwykłą inspiracją, jak również praktycznym przewodnikiem po zakładaniu własnej działalności. Znajdą tu Państwo informacje, jak zdobywać fundusze na prowadzenie działalności społecznej, ile kosztuje rozpoczęcie działań, jak wykorzystać różne istniejące rozwiązania instytucjonalne i prawne, do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc.

Dobre praktyki ekonomii społecznej:

Zachęcamy do nadsyłania do nas informacji, opisów, prezentacji inspirujących dobrych praktyk przedsiębiorczości społecznej z całego świata.


Dobre praktyki występują w relacjach z każdą grupą interesariuszy podmiotu ekonomii społecznej. Mogą to być pracownicy, instytucje administracji, partnerzy przedsiębiorstwa. Szczególną rolą mają jednak takie praktyki stosowane w relacji do klientów – ma to bowiem wpływ na długoterminową współpracą z tymi ostatnimi, na wyniki przedsiębiorstwa i na jego konkurencyjne otoczenie. Mówi o tym wywiad, jakiego Artur Nowak-Gocławski, prezes ANG Spółdzielnia, udzielił naszemu portalowi, do którego lektury zapraszamy. Materiał znaleźć można pod tym linkiem.

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ

PATRONATY I WSPÓŁPRACA