PORTAL PROWADZI
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2008
Leżajsk. Lokalny rynek pracy a mobliność - wyzwania i perspektywy

LEŻAJSK / Seminarium o migracjach

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) wraz z Leżajskim Stowarzyszeniem Rozwoju serdecznie zaprasza w dniu 29 października 2008 r. na seminarium pt. "Lokalny rynek pracy a mobliność - wyzwania i perspektywy".

Seminarium będzie miało charakter przede wszystkim edukacyjno-informacyjny. Jego celem jest  przedstawienie charakterystyki i analizy problemów podkarpackiego rynku pracy w kontekście zjawiska migracji zarobkowych. Zaprezentujemy przyczyny migracji zarobkowych, ich wpływ na rynek pracy
i przedstawimy propozycje nowatorskich rozwiązań nastawionych na przeciwdziałanie negatywnym skutkom migracji. 

Seminarium organizowane jest w ramach programu „Work in Poland”, realizowanego przez FISE.  Program ten odpowiada na problemy polskiego rynku pracy związane z migracją zarobkową Polaków. Jego celem jest wzmocnienie kompetencji i sprawności organizacji pozarządowych w zakresie świadczenia usług dla rynku pracy, zwłaszcza przy wykorzystaniu technologii informatycznych.

W ramach programu „Work in Poland” przeprowadziliśmy analizy procesów migracyjnych i ich wpływu na lokalne rynki pracy, zorganizowaliśmy pięć seminariów lokalnych adresowanych do instytucji rynku pracy, cykl szkoleniowy dla organizacji pozarządowych z zakresu zarządzania organizacją i pracy z bezrobotnymi przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz konkurs grantowy dla uczestników szkoleń. Projekt realizowany będzie do lutego 2009 roku. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na prowadzonym przez FISE portalu www.bezrobocie.org.pl.

Seminarium odbędzie się 29 października 2008 r. w Leżajsku, w hotelu U Braci Zygmuntów, przy ul. Klasztornej 2E. Honorowy patronat nad tym seminarium objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Zygmunt Cholewiński oraz Starosta Powiatu Leżajskiego, Pan Robert Żołynia.

Do pobrania

Program seminarium -->
Karta zgłoszeniowa -->

Patronat

Patronat medialny nad seminarium objęli: Polskie Radio Rzeszów oraz gazeta Super Nowości. Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyć spotkanie z mediami z udziałem przedstawicieli FISE i ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy
 

KOMENTARZE (0) | DODAJ KOMENTARZ