Przejdź do treści głównej

Ustawa o ekonomii społecznej. Rozmawiajmy na temat

autor(ka): Agnieszka Deja dla opinie.ngo.pl
2017-07-19, 14:06
DEJA: Gdy rozpoczęły się prace nad założeniami do kolejnej propozycji ustawy ważnej dla sektora ekonomii społecznej, słychać głosy sprzeciwu. Mam poczucie, że niektóre z nich bazują na obiegowo zasłyszanych opiniach, a nie dokumentach źródłowych i analizie tematu.

Nie chodzi o to, aby wciąż wspierać osoby wykluczone, ale o to, by dać im realną szansę na uzyskanie niezależności.

 

Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 13 12

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Trzy pytania ~Piotr Frączak 19.07.2017, 03:05 Rozmowa to głos dwu stron, które się wzajemnie słuchają., a ja - i to nie od dzisiaj - mam problem ze znalezieniem odpowiedzi na proste pytania: 1/ po co definicja przedsiębiorstwa społecznego (głos aby było to przedsiębiorstwo socjalne wart rozważenia), ale wtedy nie jest potrzebna osobna kategoria spółdzielni socjalnej 2)i j jeśli uż potrzebujemy tej prawnej definicji (moim zdaniem nie) to dlaczego przedsiębiorstwo społeczne musi być powiązane a) z integracją zawodową, i b) z jakimś "parytetem" 3) czym się różni ekonomia społeczna od pożytku publicznego? Oczywiście to tylko generalne wątpliwości, na które trzeba jednak odpowiedzieć w pierwszej kolejce... potem dopiero sprzeczać się o szczegóły! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • ekonomizacja
  • prawo
  • wspieranie organizacji
  • wspieranie przedsiębiorczości
  • współpraca z administracją