Przedsiębiorczość nie polega bynajmniej na pogoni za zyskiem, ale na skłonności i umiejętności do aktywnego odnoszenie się do otaczającej rzeczywistości, orientacji na skuteczne pokonywanie wyzwań w oparciu o dostępne zasoby.
Manifest Ekonomii Społecznej

RSS w portalu ekonomiaspoleczna.pl
aktualizacja: 23.05.2006
(Really Simple Syndication) to format przekazywania nagłówków wiadomości (oparty na języku XML). Dzięki czytnikom RSS internauta pobiera na swój komputer streszczenia notatek ze stron www dostępne natychmiast po opublikowaniu. RSS jest jak newsletter, z tym że wiadomości docierają do użytkownika indywidualnie i natychmiast po publikacji w Internecie.


Dzięki RSS możesz:

  • Pobierać tylko te informacje, które Cię interesują
  • Pobierać tylko spis treści - a jeżeli interesuje Cię więcej informacji, klikasz i pobierasz całą wiadomość

Jak korzystać z RSS?


Aby móc odczytywać wiadomości RSS należy zainstalować tzw. czytnik RSS. W internecie znajdują się darmowe programy i większość z nich instaluje się jako "wtyczka" np. do przeglądarki lub programu pocztowego.


Przykładowe darmowe czytniki RSS:
Czytnik RSS należy zainstalować na komputerze. Następnie w programie należy podać adres RSS, z którego mają być pobierane wiadomości z portalu ekonomiaspoleczna.pl - adresy można pobrać z przeglądarki internetowej po kliknięciu w znaczek .

Dostęp do nagłówka RSS w portalu ekonomiaspoleczna.pl:

Nagłówek RSS znajduje się po lewej stronie. Szukaj również znaczka RSS lub XML na innych stronach internetowych.

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ

PATRONATY I WSPÓŁPRACA