Ekonomia społeczna w swym głównym nurcie nie działa przeciwko rynkowi, ale stara się go wykorzystywać jako ważny instrument realizacji celów społecznych.
Manifest Ekonomii Społecznej

Innowacyjny potencjał różnorodności - otwarte spotkanie CR Navigatora i Henkel Polska
REDAKCJA PORTALU EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 31.10.2013
Magazyn CR Navigator oraz Henkel Polska mają przyjemność zaprosić na spotkanie tematyczne „Innowacyjny potencjał różnorodności”, które odbędzie się 7 listopada w warszawskim Barze Studio. Gościem specjalnym konferencji będzie Michael Pyner, współtwórca londyńskiego projektu Shoreditch Trust dotyczącego włączania grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Różnorodność i inkluzja to dziś kluczowe kwestie w budowaniu kapitału społecznego i intelektualnego. Zapobieganie wykluczeniom i tworzenie społeczności, które dzięki swojej różnorodności będą w stanie osiągać więcej i mierzyć wyżej, jest dziś nie tylko wyzwaniem, ale przede wszystkim szansą, także dla biznesu. Tworzenie środowiska otwartego na różnorodność poprawia jakość życia społecznego, wspiera innowacyjność przedsiębiorstw i wpływa na motywację oraz satysfakcję członków społeczności.

Dostrzegając ważkość tematu CR Navigator i Henkel Polska zapraszają na spotkanie, podczas którego eksperci z sektora biznesu zaprezentują inspirujące kierunki rozwoju, kluczowe wyzwania i bariery oraz skuteczne strategie w obszarze zarządzania różnorodnością.

Ponadto goście wydarzenia przedstawią przykłady realizacji projektów trwałej inkluzji, modele biznesowe wspierające walkę z wykluczeniem, a także działania międzysektorowe, prowadzące do zmiany społecznej.

Podczas spotkania uczestnicy debaty panelowej „Różnorodność i inkluzja – więcej niż odpowiedzialność społeczna?” porozmawiają o integrowaniu działań mających na celu zarządzanie różnorodnością i włączanie grup zagrożonych wykluczeniem.

Gość specjalny konferencji Michael Pyner, doradca w zakresie rozwoju zaangażowania i przywództwa społecznego, kreatywnych modeli biznesowych i przedsiębiorczości społecznej, były dyrektor zarządzający londyńskiej organizacji Schoreditch Trust przedstawi efektywne modele biznesowe trwale wspierająca inkluzję.

– W czasach, gdy sytuacja gospodarcza jest niezwykle dynamiczna, a siła nabywcza różnych grup się zmienia, opowiem o korzyściach wynikających z tworzenia biznesu inkluzywnego i o tym, jak dzięki takim modelom biznesowym sprostać ekonomicznym wyzwaniom XXI wieku – mówi Michael Pyner.

Agnieszka Kramm z Fundacji Miejsce Kobiet opowie jak skutecznie wspierać powrót bezrobotnych kobiet na rynek pracy poprzez odpowiadanie na ich potrzeby psychologiczne i zawodowe. Fundacja koordynuje zainicjowany przez firmę Henkel Polska projekt aktywizacji zawodowej „W drodze do pracy”, w ramach którego 60 kobiet bierze udział w specjalistycznych kursach ułatwiających powrót do życia zawodowego. Projekt oparty został na metodologii Spadochron, która zmierza do odkrywania indywidualnego potencjału i przygotowuje do trwałej aktywizacji zawodowej.

Ramowy program wydarzenia:

9.00 Powitanie gości: Paweł Niziński CEO GoodBrand, wydawca CR Navigatora; Dorota Strosznajder, dyrektor komunikacji korporacyjnej Henkel Polska

9.20 Debata: „Różnorodność i inkluzja – więcej niż odpowiedzialność społeczna?”

Wśród panelistów pojawią się Dagmara Krzesińska - kierownik ds. projektów CSR UPC, koordynator projektu wkluczania cyfrowego osób starszych, Katarzyna Dębińska, menedżer HR w firmie Henkel Polska, w której różnorodność jest jedną kluczowych strategii HR , Jakub Wygnański, prezes zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, dr hab. Arkadiusz Karwacki, profesor nadzwyczajny UMK w Toruniu, specjalista w zakresie wykluczenia społecznego oraz Małgorzta Lelińska, koordynatorka projektu Diversity Index, ekspertka w zakresie funduszy i różnorodności, PKPP Lewiatan. Debatę poprowadzi Paweł Oksanowicz, dziennikarz Radia PIN.

10.40 Występ gościa specjalnego: Michael Pyner, Efektywne modele biznesowe trwale wspierające inkluzywność.

11.40 Agnieszka Kramm, Fundacja Miejsce Kobiet, Trwała aktywizacja zawodowa poprzez wieloaspektowe wsparcie w oparciu o model spadochron: prezentacja projektu „W drodze do pracy”.

Zakończenie spotkania przewidziane jest około godziny 12.00

Data spotkania: 07.11.2013 r.

Miejsce spotkania: Bar Studio, Plac Defilad 1 foyer Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza /PKiN

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmuje: Barbara Szczęsna – Makuch:

Patroni medialni wydarzenia: odpowiedzialnybiznes.pl, proto.pl, Personel i Zarządzanie, BIZON – biznes odpowiedzialny i nowoczesny, ekonomiaspoleczna.pl.

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ