Partnerstwo stanowi fundament nowoczesnej filozofii dobrego rządzenia.
Manifest Ekonomii Społecznej

Festiwal Obywatela, czyli jak skutecznie walczyć o swoje prawa
REDAKCJA PORTALU EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 07.10.2013
W dniach 18-20 października, odbędzie się w Łodzi IX Festiwal Obywatela, ogólnopolska impreza samokształceniowo-integracyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką społeczną. Wiodącym tematem IX edycji Festiwalu będą różne formy obywatelskiego oporu w sferach takich jak praca, edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo socjalne czy polityka transportowa. Organizatorem festiwalu jest pismo "Nowy Obywatel".

W ramach festiwalu odbędą się panele i dyskusje, m.in. o walce o prawa pracownicze i aktywności związkowców na rzecz społeczności lokalnych, samoorganizacji rodziców i pracowników w walce o sprawiedliwą politykę samorządów w dziedzinie oświaty, czy o tym, jakich zmian wymaga ochrona zdrowia w Polsce i jak w walkę o reformy mogą się włączyć użytkownicy systemu oraz jego pracownicy.

Cały program imprezy można znaleźć na stronie nowyobywatel.pl/festiwal, na której sukcesywnie będą się pojawiać także dodatkowe informacje.

Spotkania, debaty i pokazy filmowe, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi (ul. Zawiszy Czarnego 39). Dopełnieniem Festiwalu będą wieczorne imprezy integracyjne oraz koncert zespołu Hańba.

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ