Sam rynek nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy współczesności. Jego działaniu musi towarzyszyć roztropna regulacja ze strony państwa oraz dopełniające je formy aktywności w ramach samoorganizującego się społeczeństwa.
Manifest Ekonomii Społecznej

Informacja o funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych
OPRAC. RED. NGO.PL
aktualizacja: 07.12.2012
Departament Pożytku Publicznego zaprasza do zapoznania się z dokumentem "Informacja o funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych działających na podstawie ustawy z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych za okres 2010-2011 r."

Powyższy dokument został przyjęty przez Radę Ministrów w dniu 31 sierpnia 2012 r., a następnie rozpatrzony przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP w dniu 25 października 2012 r. (jako druk senacki nr 180) oraz przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP w dniu 6 grudnia 2012 r. (jako druk sejmowy nr 738).

Informacja została sporządzona w oparciu o dane pochodzące z ogólnopolskiego badania ankietowego pn. Monitoring spółdzielni socjalnych, przeprowadzonego w 2011 r. na zlecenie i z udziałem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - Departamentu Pożytku Publicznego i Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych oraz w oparciu o dane pochodzące z komórek organizacyjnych MPiPS oraz zewnętrznych instytucji zaangażowanych w realizację zadań wynikających z ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz innych ustaw powiązanych.

POBIERZ PLIK>>>

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ