Przedsiębiorstwa społeczne powinny być traktowane nie jak przedmiot filantropii, ale raczej jak obszar inwestycji.
Manifest Ekonomii Społecznej

Międzynarodowa Wielobranżowa Konferencja Przedsiębiorstw Społecznych
REDAKCJA EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 13.11.2012

Międzynarodowa Wielobranżowa Konferencja Przedsiębiorstw Społecznych />/

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych z Europy na Wielobranżową Międzynarodową Konferencję Przedsiębiorstw Społecznych (International Multi-Sector Conference of Social Enterprises) poświęconą zagadnieniom ekonomii społecznej, która odbędzie się w Łodzi w dniach 21–22 listopada 2012 r.

Wydarzenie to jest adresowane do liderów/osób zarządzających przedsiębiorstwami społecznymi reprezentującymi różne branże oraz przedstawicieli sektora publicznego wspierających ekonomię społeczną.

Głównym celem konferencji będzie wymiana oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie prowadzenia przedsiębiorstw społecznych działających w różnych krajach oraz dotyczących współpracy pomiędzy sektorem publicznym a przedsiębiorstwami społecznymi.

W programie między innymi:

  • sesje plenarne
  • spotkania branżowe w grupach tematycznych
  • wizyty studyjne

Konferencja będzie stanowiła unikalną okazję do wymiany wiedzy oraz doświadczeń związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwami społecznymi działającymi w określonych branżach, co przyczyni się do upowszechniania oraz promowania najlepszych praktyk, a także wzmocnienia potencjału tych organizacji.

Wśród ekspertów będą reprezentanci:

  • Europejskiej Sieci Franczyzy Spoełcznej (Anglia/Szwecja)
  • Konsorcjum CGM (Włochy)
  • Grupy SPES Trento (Włochy)
  • Cyrenians Organics Recycling Enterprise (Szkocja)

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres mailowy: . Udział w imprezie jest bezpłatny.

Warto pobrać zaproszenie wraz z programem konferencji oraz wejść na oficjalną stronę http://socialenterprises.pl/ by dowiedzieć się więcej.

Źródło: Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "Ja-Ty-My"
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ