Przedsiębiorstwa społeczne powinny być traktowane nie jak przedmiot filantropii, ale raczej jak obszar inwestycji.
Manifest Ekonomii Społecznej

IV Ogólnopolskie Forum Spółdzielczości Socjalnej - już 8 listopada!
REDAKCJA PORTALU EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 07.11.2012
Zmiany w prawie, źródła finansowania i giełda dobrych pomysłów – już w czwartek rusza w Bydgoszczy dwudniowe Ogólnopolskie Forum Spółdzielczości Socjalnej. Ta coroczna konferencja organizowana jest po raz czwarty, tym razem przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kobiet „Gineka”. W organizację Forum jest również zaangażowany Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych.

Podczas Forum zostanie przeprowadzone referendum dotyczące niezbędnych zmian prawnych usprawniających rozwiązania wpływające na funkcjonowanie spółdzielni socjalnych. Zebrane zostaną opinie dotyczące dysfunkcji i deficytów w obecnej ustawie o spółdzielniach socjalnych. Organizatorzy i uczestnicy będą starali się nakreślić kierunek niezbędnych zmian oraz zaproponować projekt nowelizacji ustawy.

Inne ważne tematy, które będą poruszane podczas Forum to kwestia możliwości dofinansowania spółdzielni socjalnych dziś i w przyszłości, kierunki rozwoju spółdzielczości socjalnej w kontekście Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej, korzyści wynikające ze zrzeszania się spółdzielni socjalnych. Na Forum odbędzie się również targ pomysłów, czyli wymiana dobrych praktyk między spółdzielcami.

Program IV Ogólnopolskie Forum Spółdzielczości Socjalnej dostępny jest tutaj

Portal Ekonomiaspoleczna.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ