Środowisko biznesu nie ma powodu, aby traktować ekonomię społeczną, jako źródło zagrożeń, przeciwnie – może być ona uzupełnieniem jego własnych działań i partnerem dla wspólnych przedsięwzięć.
Manifest Ekonomii Społecznej

Ustroń. Seminarium „Współpraca międzysektorowa na rzecz CSR na Śląsku”
EWA ALBIŃSKA
aktualizacja: 17.10.2012
Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, administracji publicznej oraz biznesu z woj. śląskiego na seminarium organizowane w ramach projektu „Współpraca międzysektorowa na rzecz CSR na Śląsku” realizowanego przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w partnerstwie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, administracji publicznej oraz biznesu z woj. śląskiego na seminarium organizowane w ramach projektu „Współpraca międzysektorowa na rzecz CSR na Śląsku” realizowanego przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w partnerstwie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Do końca 2012 roku seminaria będą odbywać się w kilku edycjach – każda dla przedstawicieli 3 podregionów:

• 5-6 listopada dla przedstawicieli podregionu bielskiego (miasto Bielsko-Biała, powiat bielski, cieszyński, żywiecki)

• 6-7 listopada dla przedstawicieli podregionu tyskiego (miasto Tychy, powiat mikołowski, pszczyński, bieruńsko-lędziński)

• 10-11 grudnia dla przedstawicieli podregionu rybnickiego (miasto Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój, powiat raciborski, wodzisławski i rybnicki)

Seminarium poświęcone będzie współpracy przedstawicieli różnych sektorów na rzecz budowania społecznej odpowiedzialności w województwie śląskim.

Pierwszy dzień seminarium poświęcony będzie wprowadzeniu i poszerzeniu wiedzy na temat CSR (ang. Corporate Social Responsibility), drugi – współpracy międzysektorowej i budowaniu partnerstw.

Cele seminarium:

• zdobycie wiedzy z zakresu teoretycznego, historycznego i prawnego ujęcia pojęć zrównoważony rozwój i CSR

• zidentyfikowanie korzyści środowiskowych, społecznych oraz ekonomicznych z wdrażania CSR

• poznanie standardu ISO 26000 jako narzędzie pomagającego wdrażać CSR

• przyjrzenie się dobrym praktykom z zakresu CSR

• zainicjowanie współpracy międzysektorowej.

Miejsce:

Hotel Olympic w Ustroniu

ul. Grażyńskiego 10

www.hotelolympic.pl

Zapisy: Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie, jeden nocleg oraz zwrot kosztów podróży komunikacją publiczną.

Zgłoszenia można przesyłać faxem lub mejlem.

Kontakt:

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

tel.: 22 627-18-71

fax: 22 627-18-72

Źródło: info własna

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ