Ekonomia społeczna w swym głównym nurcie nie działa przeciwko rynkowi, ale stara się go wykorzystywać jako ważny instrument realizacji celów społecznych.
Manifest Ekonomii Społecznej

II edycja konkursu fotograficznego nt. ekonomii społecznej
KRZYSZTOF PILECKI
aktualizacja: 15.10.2018
Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej ogłasza II edycję konkursu fotograficznego poświęconego ekonomii społecznej w województwie mazowieckim. Tematyką tegorocznego konkursu to "Ludzie - pasja - przedsiębiorczość społeczna". Na prace czekamy od 15 października do 21 listopada 2018 roku.

Wydział ds. ekonomii społecznej i projektów zewnętrznych Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej ogłasza Konkurs fotograficzny pod hasłem „Ludzie - pasja - przedsiębiorczość społeczna”. Konkurs ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każdy, kto nie zajmuje się zawodowo fotografią, dla kogo - spoglądanie na świat przez pryzmat fotograficznego obiektywu, to wyraz jego indywidualnej percepcji, którą chciałby się podzielić z innymi.

W ekonomii społecznej liczą się LUDZIE. Ludzie borykający się ze swoimi problemami czy niepełnosprawnościami. Często potykający się o własne ułomności, zagrożeni wykluczeniem społecznym lub zawodowym, nie rozumiani czy balansujący na marginesie. Skomplikowani i prości. Uciekający w bogactwo swoich wewnętrznych pasji i zainteresowań, po to by znaleźć swoje miejsce w życiu. Rozglądający się wokół siebie i dostrzegający szanse, jakie podsuwa im życie. Ludzie przedsiębiorczy, którzy nie siedzą z założonymi rękami, tylko biorą sprawy we własne ręce. Opowiedzcie nam o nich… Pokażcie, jak wygląda ich codzienność, jaką mają pasję i na czym polega ich przedsiębiorczość. Na pewno spotykacie ich wokół siebie, widzicie czym się zajmują i jak wpływają na przestrzeń, która nas otacza. Wierzymy, że potraficie to zrobić i taki jest cel naszego Konkursu.

Zachęcamy w związku z tym, do przysyłania zdjęć na ten temat, każde z nich skrupulatnie obejrzymy i ocenimy. Najlepsze prace, które wybierze Jury Konkursu nagrodzimy wartościowymi nagrodami rzeczowymi.

Dodatkowym wyróżnieniem będzie ich opublikowanie na stronie internetowej projektu: http://www.es.mcps-efs.pl oraz na profilu ekonomii społecznej na Mazowszu na Facebook-u: https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu/

  • Przyjmowanie prac rozpoczynamy: 15 października 2018 r.
  • Konkurs zamykamy: 21 listopada 2018 r.

Z zasadami Konkursu fotograficznego, wymogami w zakresie parametrów zdjęć, formą przesłania zdjęć itp. należy zapoznać się w załączonym regulaminie.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej realizuje projekt pn. „Koordynacja ekonomii społecznej na Mazowszu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.3 „Rozwój ekonomii społecznej”.

PLIKI DO POBRANIA

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ