Każdej działalności ekonomicznej powinien towarzyszyć wzgląd na społeczne i środowiskowe konsekwencje działań. Ich ignorowanie jest źródłem kryzysów zarówno na poziomie globalnym jak i lokalnym.
Manifest Ekonomii Społecznej

Katowice. Konferencja OWES
OPR. MM, NGO.PL
aktualizacja: 11.10.2018

pixabay.com, CC0 Public Domain />/

Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej zaprasza na konferencję OWES, która odbędzie się 31 października br. o godz. 11:00 w sali Sejmu Śląskiego, w budynku Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Ligonia 46 w Katowicach.

Konferencja OWES związana jest z uruchomieniem przez Urząd Marszałkowski nowej edycji finansowania Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głównym celem OWES jest tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. Przedstawiciele OWES zaprezentują swoje plany i działania na najbliższe lata.

Podczas Konferencji zaprezentują się m.in. przedsiębiorstwa społeczne utworzone przy wsparciu OWES: studio graficzne z Gliwic, popularne bistro z centrum Katowic, ekipa remontowo-usługowa z Zabrza, biuro rachunkowe z Częstochowy oraz start-up społeczno technologiczny.

Na konferencji zostanie po raz pierwszy przedstawiony start-up, który może zrewolucjonizować opiekę osób starszych. Jego współzałożycielem jest dr hab. Zbigniew Nawrat, prof. IPS - naukowiec, wynalazca, nauczyciel, wizjoner – pionier polskiej robotyki medycznej i znany promotor innowacyjności w medycynie.

W programie Konferencji przewidziano także czas na indywidualne spotkania i rozmowy z przedstawicielami OWES oraz przedsiębiorstw społecznych.

Więcej szczegółów na: http://www.swr.pl/konferencjaOWES/

 

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ