Środowisko biznesu nie ma powodu, aby traktować ekonomię społeczną, jako źródło zagrożeń, przeciwnie – może być ona uzupełnieniem jego własnych działań i partnerem dla wspólnych przedsięwzięć.
Manifest Ekonomii Społecznej

Przedsiębiorstwa społeczne na Mazowszu: gdzie ich szukać?
ŁUKASZ KOMUDA
aktualizacja: 28.08.2018

Grafika: Tumisu, źr. pixabay.com, lic. CC0 />/

Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zebrał w jednym miejscu większość najbardziej zasobnych baz i zestawień podmiotów ekonomii społecznej aktywnych na Mazowszu.

Jeśli jesteś osobą indywidualną lub reprezentujesz biznes (społeczny lub bez żadnego przymiotnika), a chciałbyś skorzystać z usług lub produktów powstałych w lokalnych przedsiębiorstwach społecznych? Czyli takich, które równoważą w swojej działalności cele ekonomiczne ze społecznymi np. zatrudniają osoby dotknięte skomplikowaną sytuacją rodzinną lub życiową, albo są dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością? Ale nie wiesz, gdzie można je znaleźć? Mogą być tuż za rogiem...

Aby ułatwić takie poszukiwania, Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (MOWES) zebrał w jednym miejscu linki do istniejących baz danych kolekcjonujących informacje o aktywnych podmiotach ES.

Zestawienie to można znaleźć, klikając na poniższy link:
http://mowes.pl/lista-baz-przedsiebiorstw-spolecznych/

MOWES stworzony i prowadzony przez Fundację „Fundusz Współpracy”, posiada jako partnerstwo akredytację Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Fundację „Fundusz Współpracy” (FFW) ustanowił w 1990 roku Skarb Państwa jako wyspecjalizowaną organizację, która w imieniu polskiego rządu w sposób przejrzysty zarządzałaby środkami pomocowymi. Zadaniem Fundacji stało się wsparcie dla realizatorów projektów współfinansowanych z pomocy zagranicznej, a także stymulowanie rozwoju ekonomicznego i społecznego Polski. FFW, jako jedna z najdłużej działających i najbardziej doświadczonych instytucji w tym obszarze, ma za sobą ok. 1 mln przeszkolonych osób i setki zrealizowanych projektów.

Łukasz Komuda,

Źródło: MOWES
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ