Ekonomia społeczna potrzebuje zakorzenienia w świecie wartości i zasad. Są to poza solidarnością – przedsiębiorczość, zaangażowanie, odpowiedzialność oraz pomocniczość.
Manifest Ekonomii Społecznej

XI OSES w Krakowie
ŁUKASZ KOMUDA
aktualizacja: 07.08.2018
Jakie wyzwania przynosi dla ekonomii społecznej XXI wiek? Co prognozują wizjonerzy? Zajrzyj na dedykowaną wydarzeniu podstronę oses2018. ekonomiaspoleczna.pl!

Prof. Jerzy Hausner, wykładowca Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz były poseł, wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, a także dr Michał Boni, europoseł oraz były poseł i szef resortów administracji i cyfryzacji oraz pracy i polityki socjalnej, zaprezentują elementy wizjonerskiej prognozy dla globalnej i polskiej gospodarki, która będzie się zmieniać szybciej niż kiedykolwiek pod wpływem nowych technologii i nowych modeli zachowań rynkowych graczy.

O tym, jak Europa szuka nowych sposobów na uspołecznianie rynków, opowie Diana Dovgan, sekretarz generalna CECOP-CICOPA Europe, największej na naszym kontynencie konfederacji kooperatyw i spółdzielni działających w sektorze produkcyjnym i usługowym (50 tys. podmiotów i 1,3 mln pracowników). Wiceminister rozwoju i inwestycji Paweł Chorąży poprowadzi natomiast panel dyskusyjny poświęcony różnym formom innowacji, jakie znajdują zastosowanie w szeroko pojętym sektorze ekonomii społecznej – m.in. innowacjom społecznym, różnym formułom rewitalizacji oraz odradzaniu się spółdzielczości.

Organizatorzy, czyli Stała Konferencja Ekonomii Społecznej, a także Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, chcą pozwolić uczestnikom zdobyć szerszą perspektywę: geograficzną, czasową i tą, jaką kreślą ewoluujące idee. I przygotować się – oraz swoje organizacje – na nadchodzące zmiany.

Warto też docenić te podmioty ekonomii społecznej, które pokazywały, że łączenie celów ekonomicznych ze społecznymi nie tylko jest możliwe, ale przede wszystkim ma sens. Tym najlepszym i najciekawszym przedsięwzięciom poświęcona będzie Gala Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. Docenić, ale i podglądać oraz podpytać, bo dobre pomysły są w końcu bezcenne – ta prosta prawda przewija się już 12 lat od pierwszej edycji OSES, organizowanej – jak najnowsze Spotkania – w Krakowie.

Uczestnictwo w krakowskim wydarzeniu będzie można zgłosić już we wrześniu, o czym będziemy informowali właśnie na niniejszej, przygotowanej do tego celu podstronie oses2018.ekonomiaspoleczna.pl.

ZAPRASZAMY!

Źródło: FISE
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ