Sam rynek nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy współczesności. Jego działaniu musi towarzyszyć roztropna regulacja ze strony państwa oraz dopełniające je formy aktywności w ramach samoorganizującego się społeczeństwa.
Manifest Ekonomii Społecznej

Chcesz zbierać darowizny na swojej stronie www? Wypróbuj wplacam.ngo.pl!
RENATA NIECIKOWSKA, NGO.PL
aktualizacja: 01.08.2018
Skorzystaj z nowej usługi ngo.pl, która ułatwia pozyskiwanie Darczyńców w Internecie. Wejdź na wplacam.ngo.pl!

Z wplacam.ngo.pl może skorzystać każda organizacja zarejestrowana w KRS, która chce zbierać darowizny on-line i lepiej komunikować się z Darczyńcą. Zakłada konto we wplacam.ngo.pl, podpisuje umowę i aktywuje system płatności PayU. W administratorze swojego konta tworzy kampanię, a następnie wstawia jej kod (iframe) na stronie www swojej organizacji.

Gotowe! Można już pozyskiwać darowizny i Darczynców on-line!

Obejrzyj naszą infografikę!

UWAGA: Operator płatności pobiera za obsługę systemu płatności kwotę w wysokości 1,6% (jak przy każdej płatności internetowej) od każdej dokonanej wpłaty Darowizny on-line na rzecz Usługobiorcy (0,5% z tej kwoty jest przekazywane Stowarzyszeniu Klon/Jawor, które przeznacza ją na obsługę systemu wplacam.ngo.pl).

WYPRÓBUJ WPLACAM.NGO.PL! >

Przeczytaj także >>

 

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (7) / DODAJ KOMENTARZ

~Renata Niecikowska, ngo.pl / 28.06.2018, 10:17

Odp. nie idzie się zalogować
Dzień dobry, nie odnotowaliśmy kłopotów z logowaniem się do wplacam. Loguję się bez kłopotu. Proszę spróbowac jeszcze raz.

~krzysztof / 28.06.2018, 06:13

nie idzie się zalogować
jakiś problem jest ???

~ANDRZEJ MIELEC / 11.04.2018, 09:37

Odp. przekłamanie w infografice
Podpisuje się pod komentarzem, Uczymy ludzi i firmy uczciwych zachowań a sami wprowadzamy w reklamach w błąd. Może uda się zmienić treść reklamy na bardziej uczciwą i prawdziwą , pozdrawiam

~Renata Niecikowska, ngo.pl / 09.04.2018, 02:35

Odp. Odp. Odp. przekłamanie w infografice
Informacja o bezpłatnym korzystaniu z wplacam.ngo.pl nie jest informacją nieprawdziwą, bo za korzystanie z narzędzi nie płaci się. Opłata jest za korzystanie z płatności internetowej - nie jest to jednak nic wyjątkowego, bo takie opłaty są pobierane przez operatorów płatności (chociażby w każdym sklepie internetowym). Nie jest to też informacja przez nas ukrywana, o czym świadczy chociażby ta nasza korespondencja oraz informacje na stronie wplacam.ngo.pl. Ponieważ bardzo jednak to pana/panią drażni więc przypomnienie informacji o prowizji zostało dodana pod infografiką. Pozdrawiam.

~dociekliwy / 09.04.2018, 01:39

Odp. Odp. przekłamanie w infografice
Czyli należy zmienić pkt 5 infografiki bo jest on nieprawdziwy i może wprowadzać w błąd potencjalnie zainteresowanego. Należy tam umieścić informację, że opłatą za korzystanie z tego jest 1,6% kwoty zebranej w tym 0,5% które otrzymuje Stowarzyszenie Klon/Jawor. Proponuje jak najszybciej to zrobić aby nie wprowadzać w błąd infografiką.

~Renata Niecikowska, ngo.pl / 09.04.2018, 11:44

Odp. przekłamanie w infografice
Operator płatności pobiera za obsługę płatności kwotę w wysokości 1,6% od każdej dokonanej wpłaty darowizny on-line. Jest to opłata jak przy kązdej innej płatności przez internet (np. gdy robi się zakupy w sklepie internetowym i placi on-line), przy czym ta pobierana we wplacam.ngo.pl jest niższa niż wiekszość prowizji oferowanych na rynku, które zazwyczaj wynoszą ok. 2% - 2,2%. Z 1,6% (kwota prowizji) 0,5% jest przekazywane Stowarzyszeniu Klon/Jawor na obsługę wplacam.ngo.pl. Czyli np., jeśli ktoś zbierze 1000 zł darowizn, to zapłaci prowizję 16 zł, z czego Stowarzyszenie Klon/Jawor otrzyma 5 zł. Ten tzw. zarobek pozwala pokryć jedynie znikomą część kosztów stworzenia i utrzymania narzędzi. Nie ma w tym 0,5% żadnej tajemnicy, w czasie spotkań z organizacjami i w materiałach promocyjnych o tym mówimy. Informacje o tym są także w regulaminie (wplacam.ngo.pl/regulamin). Pozdrawiam,

~dociekliwy / 09.04.2018, 10:56

przekłamanie w infografice
Niestety z tego systemu nie korzysta się bezpłatnie jak sugeruje infografika. Ponoszona jest opłata dla PayU w wysokości 1,6% zbieranej kwoty z czego 0,5% jest dla stowarzyszenia Klon/Jawor. Warto aby ta informacja wyraźnie była zaznaczona w infografice inaczej infografika zainteresowanych wprowadza w błąd. Nie stosujcie jako portal dla organizacji tzw. ukrytych opłat lub jak kto woli coś drobnym druczkiem.