Partnerstwo stanowi fundament nowoczesnej filozofii dobrego rządzenia.
Manifest Ekonomii Społecznej

Dotacje na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych
PAWEŁ CZACHOR
aktualizacja: 06.03.2018
Uwaga, organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i wszyscy zainteresowani ekonomią społeczną z powiatów: inowrocławskiego, radziejowskiego, mogileńskiego, żnińskiego, włocławskiego ziemskiego i Miasta Włocławek! Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Inowrocławiu udziela bezzwrotnych dotacji na utworzenie 123 miejsc pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych. Jeden podmiot może uzyskać maksymalnie do 240.000 zł(na 5 osób).

Fundacja Ekspert-Kujawy w partnerstwie z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy zapraszają do udziału w projekcie "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej", współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizacje pozarządowe, osoby fizyczne i instytucje zainteresowane tworzeniem przedsiębiorstw społecznych mogą liczyć na uzyskanie bezzwrotnej dotacji na tworzenie nowych miejsc pracy w nowo zakładanych i już istniejących przedsiębiorstwach społecznych (w tym spółdzielnie socjalne) z terenu powiatów: inowrocławskiego, radziejowskiego, żnińskiego, mogileńskiego, włocławskiego grodzkiego i ziemskiego.

Wysokość bezzwrotnego wspracia finansowego wynosi maksymalnie do 24.000 zł na każde utworzone w ramach projektu miejsce pracy w przedsiębiorstwie społecznym. Przykładowo, na 5 miejsc tworzonych w spółdzielni socjalnej można otrzymać nawet 120.000 zł dotacji. Ponadto oferowane jest wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy, a w uzasadnionych przypadkach nawet do 12, w wysokości maksymalnej do 2000 zł miesięcznie na każde utworzone miejsce pracy (czyli nawet 10.000 zł miesięcznie przy 5 miejscach)...

Przedsiębiorcy społeczni, oprócz bezzwrotnego wsparcia finansowego, otrzymują również pakiet usług towarzyszących w zakresie podnoszenia wiedzy, rozwijania kompetencji, uzyskania stabilizacji i samodzielności w funkcjonowaniu na rynku.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu http://kpces.pl, zapoznania się z udostępnioną dokumentacją udziału w projekcie, której wypełnienie i złożenie gwarantuje udział w procedurze rekrutacyjnej.

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ