Przedsiębiorczość nie polega bynajmniej na pogoni za zyskiem, ale na skłonności i umiejętności do aktywnego odnoszenie się do otaczającej rzeczywistości, orientacji na skuteczne pokonywanie wyzwań w oparciu o dostępne zasoby.
Manifest Ekonomii Społecznej

Przedsiębiorczość społeczna bez granic
SŁAWOMIR NAWROT
aktualizacja: 09.08.2017
W dniach 29 lipca - 6 sierpnia FAJNA Spółdzielnia Socjalna oraz gruziński Caucasus Youth Nexus (CaYNex) zorganizowały w Katowicach pierwszy etap programu "Social Entrepreneurship Without Borders".

Tematem projektu jest przedsiębiorczość społeczna, dzielenie się dobrymi praktykami oraz zapoznanie się z sytuacją osób młodych na lokalnych rynkach pracy w krajach partnerskich. 30 uczestników z Gruzji, Ukrainy, Białorusi, Armenii, Rosji, Litwy, Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii brało udział w różnorodnych warsztatach, pracach grupowych i wykładach na temat rozwiązywania problemów społecznych za pomocą rozwoju przedsiębiorczości.

Podczas projektu uczestnicy odwiedzili lokalne przedsiębiorstwa społeczne z terenu Górnego Śląska, mieli również okazję zapoznać się z młodymi przedsiębiorcami i ich pracą. Pod koniec szkolenia uczestnikom zaprezentowane zostały wytyczne dotyczące zadań, które wykonają wraz ze społecznościami lokalnymi w swoich krajach. Wyniki prac terenowych zostaną zaprezentowane podczas seminarium w Gruzji, w październiku 2017 roku.

Projekt jest finansowany ze środków programu Erasmus + Komisji Europejskiej. Wsparcie projektu zapewniły: MasterPeace Eastern Partnership and Central Asia Regional Hub wraz z MasterPeace POLAND.

Szczegółowe informacje będą niebawem dostępne na stronie www.SocialFirm.eu.

Źródło: FAJNA Spółdzielnia Socjalna

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (1) / DODAJ KOMENTARZ

~Nienieodpowiedzialny / 10.08.2017, 12:29

Przedsiębiorczość Społeczna w Polsce jest nieobecna to ją trzeba importować ?
Przedsiębiorczość Społeczna w Polsce jest nieobecna! Nie można załatwić tematu robiąc same takie zjazdy. Potrzebna jest Ustawa! Możliwości. To już Gruzja, Białoruś czy Armenia są dla Polski przykładem rozwoju....