Wybór najtańszej oferty nie zawsze oznacza gospodarność w dysponowaniu środkami publicznymi.
Manifest Ekonomii Społecznej

7 pytań o 7. Edycję Konkursu [eS]
JOANNA SZYMAŃSKA, FISE
aktualizacja: 28.06.2017

Gala Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku />/

Nabór aplikacji konkursowych właśnie wystartował. Przedsiębiorcy Społeczni na Wasze zgłoszenia czekamy do 16 lipca.

Dlaczego warto wystartować w Konkursie [eS]?

Pierwszym ważnym powodem jest oczywiście możliwość zdobycia nagród. To najbardziej wymierna korzyść. Ci którzy startowali w poprzednich latach mówią też, że spotkanie z ekspertem społecznym i ekonomicznym na etapie oceny, bywa dla nich cennym doświadczeniem. To ocena, która często ma też motywujący i mobilizujący charakter i efekt.

No i trzeci powód – chyba najmniej wymierny – ale ważny. Co roku w kuluarowych rozmowach po gali słyszymy, że dobrze jest móc spotkać się w takim gronie i wspólnie poświętować przez jeden wieczór w roku. Na zgłoszenia czekamy do 16 lipca, a świętować będziemy w październiku. Do jednego i drugiego już teraz zapraszamy.

Co jest do wygrania w tym roku?

Tak się złożyło, że w 7. edycji przyznamy nagrody w siedmiu kategoriach: Nagrodę Główną i tytuł Przedsiębiorstwa Społecznego Roku ufundowaną przez Fundację Crédit Coopératif, Nagrodę „Pomysł na Rozwój” ufundowaną przez Fundację BGK, Nagrodę „Odkrycie Roku” ufundowaną przez TISE, Nagroda ANG za najlepszą komunikację, Nagroda mentoringu PwC i wyróżnienia TISE.

A co z Nagrodą Publiczności?

Tu mamy dobrą wiadomość. W 7. edycji - honorowa dotychczas Nagroda Publiczności - będzie nagrodą finansową. Chcieliśmy w ten sposób docenić zaangażowanie przedsiębiorców, którzy rozkręcali lokalne kampanie, zachęcając swoje otoczenie do gremialnego głosowania. No i oczywiście ukłonić się głosującym, których w tamtym roku było dokładnie 3345.

Jak się zgłosić do Konkursu [eS]?

To proste. Przygotowaliśmy formularz on-line. Zadajemy w nim 7 pytań, które zostały pomyślane tak, żebyście mogli opowiedzieć nam o tym jak i z kim działacie. Żeby się zgłosić trzeba zrobić trzy proste kroki: wypełnić formularz, wysłać mailem wymagane załączniki, a pocztą jednostronicową Deklaracje Aplikującego. I już.

Kto może wystartować?

Zapraszamy stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, spółdzielnie pracy, ale także spółki nie działające dla zysku. Trzeba mieć zamknięte sprawozdaniami dwa lata działalności i faktycznie łączyć obecność na rynku z istotnym celem społecznym. Pełna listę form prawnych publikujemy na stronie www.konkurs-es.pl.

Wysyłamy aplikację konkursową i co dalej?

Najpierw każde zgłoszenie zostanie ocenione przez dwie osoby: eksperta społecznego i ekonomicznego, potem 10 najwyżej ocenionych przedsiębiorstw eksperci odwiedzą osobiście. Po wizytach sformują rekomendacje dla Rady, która wybierze laureatów nagród w poszczególnych kategoriach.

Przy konkursie wolontariacko pracuje duża grupa ludzi, ich zaangażowanie jest nie do przecenienia. Radzie Konkursu po raz kolejny przewodniczyć będzie nieoceniony Henryk Wujec. No i niezmienne patronem Konkursu jest Jacek Kuroń, z czego jesteśmy niezwykle dumni.

Więcej informacji na www.konkurs-es.pl >

KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ