Sam rynek nie jest odpowiedzią na wszystkie problemy współczesności. Jego działaniu musi towarzyszyć roztropna regulacja ze strony państwa oraz dopełniające je formy aktywności w ramach samoorganizującego się społeczeństwa.
Manifest Ekonomii Społecznej

Łódź. Warsztat "Planowanie i monitoring finansów jako narzędzia efektywnego zarządzania finansami"
KAROLINA FIJOŁEK
aktualizacja: 19.04.2017
Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) zaprasza na bezpłatny warsztat (doradztwo grupowe) "Planowanie i monitoring finansów jako narzędzia efektywnego zarządzania finansami w podmiotach ekonomii społecznej", który odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. w Łodzi (ul. Pomorska 40) w godz. 14-17.

Podczas warsztatu "Planowanie i monitoring finansów jako narzędzia efektywnego zarządzania finansami w podmiotach ekonomii społecznej" poruszone zostaną następujace tematy:

  1. Stabilność finansowa podmiotu ekonomii społecznej(PES) – jak do niej dążyć?
  2. Po co organizacji budżet?
  3. Jak przygotować dobry budżet PES – kilka podpowiedzi
  4. Rola monitoringu budżetu w PES
  5. Narzędzia do efektywnego monitoringu: rachunkowe, zarządcze
  6. Problemy z płynnością – co robić

Warsztat poprowadzi

Dorota Pieńkowska – związana z sektorem pozarządowym od 1995 roku. Obecnie kieruje Funduszem PAFPIO, udzielającym pożyczek organizacjom non-profit i podmiotom ekonomii społecznej. W Funduszu PAFPIO zajmuje się zarówno oceną zdolności kredytowej podmiotów aplikujących o pożyczki, jak i monitoringiem pożyczek oraz – ewentualnie – windykacją. Od 2001 r. jest członkiem Zarządu Fundacji dla Polski, wspierającej rozwój filantropii w Polsce, a od 2004 roku także członkiem Zarządu Stowarzyszenia BORIS. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej oraz doradczej na rzecz organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych. Główne obszary tematyczne jej szkoleń to: zarządzanie finansami, przedsiębiorczość w sektorze non-profit, fundraising, zarządzanie projektami, budowanie wizerunku organizacji, wystąpienia publiczne. Członek-założyciel Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić krótki formularz. Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na warsztat. Państwa obecność będziemy potwierdzać drogą e-mailową.

Sprawdź inne nasze warsztaty.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: Karolina Fijołek, | tel. 512 034 281, 42 630 17 49.

Projekt „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (1) / DODAJ KOMENTARZ

~Wioleta / 21.04.2017, 11:33

wiedza finansowa
Myślę, że takie szkolenia są bardzo ważne dla specjalistów, bo w pewien sposób porządkują co się dzieje w branży. I to jest ok, jednak uważam, że najwięcej w tym zakresie powinno się robić dla społeczeństwa, które cały czas popada w kolejne długi. Ostatnio byłam na Kongresie Fintech i bardzo dużo mówi się o tym, że świadomość finansowa jest bardzo mała. Nie czytają umów, nie rozumieją ich. Jakby zapytać na ulicy co, to jest https://loando.pl/wpis/pozyczka-odnawialna-warto-skorzystac zastanawiam się jak dużo osób umiałoby cokolwiek powiedzieć w tym temacie. I to do czego doszliśmy to fakt, że społeczeństwo należy edukować – jest to praca u podstaw firm pożyczkowych, banków, firm z sektora fintech. Te wszystkie instytucje cały czas coś robią, ale jest za duży brak integracji tych podmiotów. Chętnie wezmę udział w szkoleniu, żeby dowiedzieć się więcej i móc coś wnieść. Chociaż marzy mi się współpraca i ogromna kampania społeczna oraz liczne szkolenia dla ludzi, żeby nie pakowali się w dodatkowe problemy finansowe.