Środowisko biznesu nie ma powodu, aby traktować ekonomię społeczną, jako źródło zagrożeń, przeciwnie – może być ona uzupełnieniem jego własnych działań i partnerem dla wspólnych przedsięwzięć.
Manifest Ekonomii Społecznej

Ruszył Europejski Konkurs na Innowacje Społeczne
REDAKCJA EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 13.03.2017
Pod koniec lutego wystartowała kolejna edycja Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne. W tym roku Komisja Europejska stawia szczególnie na pomysły wyrównujące szanse na rynku pracy.

Tradycją jest, że każdego roku konkurs poświęcony jest innemu zagadnieniu. W zeszłym roku Komisja poszukiwała innowacji, które odpowiedzą na kryzys uchodźczy w Europie i zmierzą się twórczo z tematyką migrancką.

W tym roku organizatorzy poszukują m.in. innowacji w zakresie technologii i nowych modeli biznesowych, które uczynią cyfrową gospodarkę bardziej inkluzywną; wspomagających zatrudnienie, przedsiębiorczość i rozwój umiejętności osób zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy; chroniących mniej wykwalifikowanych pracowników na zmieniającym się rynku pracy.

Aplikacje do konkursu przyjmowane są do 7 kwietnia (do godz. 12.00). Następnie 6 czerwca zostanie ogłoszona lista 30 półfinalistów, którzy zostaną zaproszeni na specjalne warsztaty do Madrytu. Lista finalistów zostanie ogłoszona 20 września, a nieco ponad miesiąc później poznamy laureatów konkursu. Trójka laureatów otrzyma nagrody w wys. 50 tys. euro.

Europejski Konkurs na Innowacje Społeczne, zainicjowany dla upamiętnienia Diogo Vasconcelosa, jest prowadzony we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz krajach uczestniczących w programie Horyzont 2020.

W latach 2015-17 konkurs jest organizowany przez Komisję Europejską, we współpracy z: NESTA, Fundacją Kennisland, Pracownią Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia”, siecią ImpactHub i firmą Matter&Co.

Strona konkursu: http://bit.ly/2fdY56T

Zachęcamy też, dla inspiracji, do zapoznania się z laureatami poprzednich edycji: http://bit.ly/2mByTfr

Źródło: Redakcja Ekonomiaspoleczna.pl
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ