Ekonomia społeczna w swym głównym nurcie nie działa przeciwko rynkowi, ale stara się go wykorzystywać jako ważny instrument realizacji celów społecznych.
Manifest Ekonomii Społecznej

Spotkanie edukacyjne nt. „Dotacje na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych”
RAFAŁ ŻAK
aktualizacja: 23.10.2015
Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza do udziału w spotkaniu edukacyjnym nt. „Dotacje na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych”, które odbędzie się 9 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w Częstochowie, w Częstochowskim Parku Przemysłowo – Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.

Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Częstochowie prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zaprasza do udziału w spotkaniu edukacyjnym nt. „Dotacje na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych”, które odbędzie się

9 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w Częstochowie,

w Częstochowskim Parku Przemysłowo - Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121.

W ramach Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przewidziano możliwość udzielenia dotacji na:

- tworzenie nowych przedsiębiorstw społecznych (spółdzielni socjalnych),

- tworzenie nowych miejsc pracy w istniejących przedsiębiorstwach społecznych (spółdzielniach socjalnych, stowarzyszeniach, fundacjach prowadzących działalność gospodarczą),

- wsparcie ekonomizacji podmiotów ekonomii społecznej, niebędących przedsiębiorstwami społecznymi, o ile przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy.

Na spotkanie zapraszamy osoby fizyczne zainteresowane utworzeniem spółdzielni socjalnej oraz istniejące Spółdzielnie Socjalne, Fundacje, Stowarzyszenia zainteresowane utworzeniem nowych miejsc pracy w organizacji.

Podczas spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

- potencjał podmiotów ekonomii społecznej w Subregionie Północnym Województwa Śląskiego;

- oferta wsparcia Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w zakresie rozwoju ekonomii społecznej;

- zasady udzielania dotacji na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych (terminy, grupy osób uprawnione do uzyskania dotacji, dokumenty).

Prosimy o zgłaszanie się na spotkanie pod nr tel.: 34 325-71-42, bądź mailowo na

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ