Niezwykle istotnym aspektem większości działań w obszarze ekonomii społecznej jest jej lokalny, wspólnotowy charakter. Chodzi nie tylko o pojedyncze przedsięwzięcia i instytucje, ale relacje, które je łączą.
Manifest Ekonomii Społecznej

Przedsiębiorstwa społeczne przeciw biedzie energetycznej
REDAKCJA PORTALU EKONOMIASPOLECZNA.PL
aktualizacja: 17.09.2015

Prądu nie starcza dla wszystkich. Foto (cc) State Farm />/

Od 50 do 125 milionów Europejczyków doświadcza biedy energetycznej, czyli nie jest w stanie ze swoich zarobków ogrzać w optymalny sposób mieszkania. Aby walczyć z tym zjawiskiem Ashoka i Schneider Electric Foundation ogłosiły konkurs na innowacje społeczne w obszarze energetyki. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Badania Buildings Performance Institute Europe z 2014 roku potwierdzają, że rosnąca liczba Europejczyków ma problemy z zaspokojeniem swoich potrzeb dotyczących energii i ogrzewania. Wynika to z kurczących się przychodów gospodarstw domowych, rosnących cen prądu i ciepła oraz niskiej efektywności energetycznej domów, w których mieszkają.

Więcej o energetyce obywatelskiej >

Dlatego Ashoka wraz ze Schneider Electric Foundation zdecydowały się zorganizować konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej innowacyjne rozwiązania, pozwalające zmierzyć się z problemem biedy energetycznej. Program “Social innovation to tackle fuel poverty” kierowany jest do przedsiębiorstw społecznych z Belgii, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

Do 31 października organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów. 20 najbardziej innowacyjnych i dających największe szanse na wdrożenie na szerszą skalę projektów zostanie wybranych do dalszej pracy. Doradcy Ashoki będą pomagać w szlifowaniu projektów przez kolejne trzy miesiące. Pomysły zostaną też przedstawione na konferencji klimatycznej w Paryżu, w grudniu 2015.

Jury wybierając finalistów weźmie pod uwagę:

  • Misję społeczną i aspekty innowacyjne projektu
  • Potencjał rozwojowy
  • Finansową stabilność
  • Pomysł na rozwój
  • Zdolności przedsiębiorcze i aspekty etyczne przedsiębiorcy społecznego

Jeśli działacie w obszarze energetyki lub znacie inne organizacji czy przedsiębiorstwa społeczne zajmujące się tym tematem – koniecznie weźcie udział w programie.

Więcej na www.tacklefuelpoverty.eu.

Artykuł pochodzi z portalungo.pl

PRZEŚLIJ ZNAJOMEMU | DO DRUKU
KOMENTARZE (0) / DODAJ KOMENTARZ